خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
پروتزهاي ايمپلنت براي فك پايين دندانپزشكي
درباره من
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۴۲:۵۰

عليرغم پيشرفت هاي زياد در دندانپزشكي مدرن، ادمونتيزم جزئي يا كامل (از بين رفتن دندان ها) همچنان يك مشكل عمده سلامت عمومي است. طبق اعلام سازمان بهداشت جهاني، ادمونتيزم به عنوان يك آسيب فيزيكي تعريف شده است (به دليل اينكه بخش هاي مهم بدن از بين رفته اند)، معلوليت (به اين دليل كه افراد در انجام حداقل دو كار اساسي زندگي – صحبت كردن و خوردن) و يك اختلال (به دليل براي جبران اين كمبودها لازم است تغييرات قابل توجهي صورت گيرد). اين اختلال داراي ويژگي هاي يك بيماري مزمن است – آن را تغيير نمي دهد يا كاهش مي يابد، غير قابل درمان است و نياز به استراتژي هاي مديريتي خاص براي غلبه بر اثرات مخرب آن است.

براي بيش از يك قرن، پروتزهاي كامل استاندارد مراقبت از ادمونتيزم بوده و تمركز آن روي جايگزيني بافتهاي از دست رفته (دندان، استخوان و بافت لثه) بوده است، گرچه لزوما عملكردي ندارد. مطالعات نشان مي دهد كه اكثر مردم نسبت به دندان مصنوعي فوقاني (ماگزيلاري) نسبت به اندام پايين (منديبولار) بيشتر راضي هستند. و حداقل نيمي از افراد پايين تر از ايمپلنت دندان راضي نخواهند بود.براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانستني هاي ايمپلنت دندان ميتوانيد به سايت كلينيك فوق تخصصي دندانپزشكي ايده آل مراجعه كنيد.

استفاده از چسب هاي دندان مصنوعي

بسياري از مردم تصميم مي گيرند خودشان با استفاده از چسب هاي دنداني يا كرم ها به اين مشكل پاسخ دهند. نه تنها هزينه هاي هنگفتي در دراز مدت براي اين رويكرد وجود دارد، بلكه ممكن است سالم نباشد. برخي اطلاعات اوليه درمورد ايمني استفاده بيش از حد از چسب هاي دنداني به دليل مصرف روي (يكي از عناصر اصلي در اكثر چسب ها) و ارتباط احتمالي آن با اختلالات عصبي است. اگرچه اين احتمال وجود دارد، اما تا حدودي نامشخص است و تحقيقات بيشتري در مورد اين موضوع ضروري است. اگر به مقادير بيش از حد چسب براي تثبيت پروتزهاي خود نياز داريد، لطفا دندانپزشك خود را ببينيد و گزينه هاي خود را فقط براي حفظ ايمني مورد بحث قرار دهيد.

علاوه بر اين، در مقايسه با بيماران با و بدون دندان، نشان داده شده است كه مردم بيچاره معمولا مشكل جويدن غذاهاي سخت را با بافت دارند و حتي ممكن است با خوردن سبزيجات يا پروتئين، رژيم غذايي خود را با شيوه هاي ناسالم تغيير دهند، در عوض خوردن غذاهاي با محتواي چربي بالا ساده تر است. از لحاظ آماري، افراد بيچاره در مقايسه با افرادي كه داراي دندانهاي طبيعي هستند، در معرض كمبود تغذيه هستند.

افسردگي مي تواند كيفيت كلي زندگي بيمار را تحت تاثير قرار دهد. ارزيابي كيفيت زندگي پيچيده است – ويژگي هاي آن عبارتند از كافي عملكردي و روانشناختي، رضايت از زندگي و عزت نفس. بيماران دچار پروستات با پروتز دندان، به خصوص كساني كه با درمان مناسب تطابق دارند، مي توانند عواقب رواني و اجتماعي زيادي را تجربه كنند


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]