خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
با فوايد ارتودنسي دندان بيشتر آشنا شويد دندانپزشكي
درباره من
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۰۱:۲۱

ارتودنسي چيست و فوايد ارتودنسي دندان كدامند؟

ارتودنسي در واقع يك تخصص دندانپزشكي است كه به تشخيص و معالجه ناهنجاري‌ها و عدم هماهنگي دندان ها و همچنين موقعيت فك هاي فوقاني و تحتاني مي‌پردازد. دندان ها در حالت نرمال و از نظر زيبايي شناختي بايد با هم همتراز و هماهنگ باشند. علاوه بر هماهنگي دندان ها با يكديگر، به طور طبيعي بايد هماهنگي خاصي بين دندان ها و ساختار فك هاي بالا و پايين وجود داشته باشد. وجود هرگونه ناهماهنگي در دندان ها و يا فك ها ميتواند باعث بروز مشكلاتي شود كه هم استانداردهاي زيبايي شناختي صورت را از بين ميبرد؛ و هم در عملكرد انسان تاثير مي‌گذارد.

متخصص ارتودنسي و دندانپزشك عمومي چه تفاوتي با هم دارند؟

هرچند كه هر دوي اين افراد دندانپزشك هستند و مشتركات بسيار زيادي با هم دارند، اما تفاوت هاي بزرگي نيز بين آن ها وجود دارد. از بسياري جهات متخصص ارتودنسي يك سر و گردن از دندانپزشك عمومي بالاتر مي‌ايستد. زيرا براي چند سال آموزش هاي اضافي را دريافت كرده و به يك متخصص تبديل شده است.

متخصصان ارتودنسي هر چند كه مي‌توانند كارهاي معمول يك دندانپزشك عمومي مانند تميز كردن دندان ها، پركردن آن ها، دندان درد و موارد معمولي ديگر را انجام دهند، اما تنها به انجام كارهاي تخصصي مي‌پردازند.

فوايد ارتودنسي دندان : درمان ارتودنسي به چه كساني كمك مي‌كند؟

متاسفانه اغلب مردم فكر مي‌كنند كه ارتودنسي و درمان هاي آن تنها براي كودكان و مخصوصا نوجوانان است. البته اين افراد حق دارند كه چنين تصوري داشته باشند، زيرا به طور معمول بيشتر كساني كه بريس ارتودنسي دارند و يا به متخصصان ارتودنتيست مراجعه ميكنند معمولا نوجوانان هستند.

متاسفانه بيشتر مردم آنچنان كه بايد درك درستي از دندانپزشكي و تخصص هاي آن ندارند و بهتر بگوييم آن ها كمتر به بهداشت دهان و دندان خود اهميت ميدهند. برآوردهاي مختلف نشان ميدهند مردم از در هر سني كه باشند براي ارزيابي بايد به متخصصين دندانپزشكي مراجعه كنند.

مشاوره ارتودنسي

اكثر افرادي كه به دنبال مشاوره ارتودنسي هستند به توصيه دندانپزشك اصلي خود اين كار را انجام مي دهند. با اين وجود، اگر مشكلي در رابطه با عدم هماهنگي و تراز دندان هاي خود داريد ميتوانيد مستقيما به يك متخصص ارتودنتيست مراجعه كنيد تا به شما مشاوره درماني ارائه دهد. و به موقع از فوايد ارتودنسي بهره مند شويد.

بيشتر متخصصان خوبي كه يك كلينيك فوق تخصصي دندانپزشكي  به شما مشاوره ميدهند. پيش از هرچيزي آن ها دندان هاي شما را معاينه ميكنند و درباره گزينه هاي درماني موجود با شما صحبت مي‌كنند.

 

مزاياي و فوايد ارتودنسي چيست؟

مزايا و فوايد درمان ارتودنسي متنوع است و از بيماري تا بيمار ديگر متفاوت است. برخي از رايج ترين فوايد ارتودنسي عبارتند است:

·         بهبود ظاهر صورت

·         ملموس تر شدن جذابيت لبخند

·         بهبود و ارتقاء سلامت دهان و دندان

·         افزايش اعتماد به نفس

·         همكاري طولاني مدت با دندانپزشك عمومي شما


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]