خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
ايمپلنت دندان چه عوارضي مي تواند داشته باشد؟ دندانپزشكي
درباره من
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۰۱:۳۶

سوالي كه ممكن است به ذهن بسياري از افراد در مورد ايمپلنت دندان خطور كند اين است كه آيا ايمپلنت دندان هم مي تواند عوارضي داشته باشد؟ و عوارض ايمپلنت دندان چه چيزهايي مي تواند باشد؟در پاسخ به اين سوال بايد گفت جراحي ايمپلنت نيز مانند هر جراحي ديگري ممكن است عوارضي به دنبال داشته باشد.

عوارض ايمپلنت دندان

1خارج شدن روكش ايمپلنت

معمولا روكش دندان در سال اول كاشت براي كنترل وضعيت پيوند استخوان و همين طور كنترل وضعيت لثه با استفاده از چسب موقت چسبانده مي شود.

لذا ممكن است بيمار با خارج شدن روكش ايمپلنت مواجه شود. در اين صورت با مراجعه به پزشك و استفاده مجدد از چسب موقت ، روكش چسبانده خواهد شد.

2لق شدن دندان هاي مجاور ايمپلنت

ممكن است دندان هاي مجاور ايمپلنت به طور مختصري لق شده باشند . اين امر بعد از سه هفته و يا يك ماه به حالت طبيعي خود بار خواهد گشت. پس جاي نگراني وجود ندارد.

3شكستگي بدنه ايمپلنت

با اينكه اين عارضه بسيار كمياب و نادر مي باشد اما غير ممكن نيست. چنانچه پروتز دندان به نحوه نامناسبي كار شده باشد فشار را از مركز ايمپلنت به طراف آن منتقل مي كند. اين امر به مرور سبب ايجاد شكستگي در بدنه ايمپلنت خواهد شد.

4 عفونت ايمپلنت

ممكن است پس از جراحي وكاشت ايمپلنت بيمار دچار عفونت ايمپلنت شود. اين اتفاق به دليل عدم جوش خوردن پيچ با استخوان فك رخ مي دهد. بنابراين هميشه توصيه مي شود در طي مراحل كاشت ايمپلنت و حتي بعد از آن نيز از دهان شويه هاي مناسب استفاده گردد و بهداشت دهان و دندان رعايت شود.

5 تورم و كبودي (موقتي)

در اكثر موارد پس از كاشت دندان تورم و كبودي در ناحيه صورت و بافت نرم پيرامون دندان ايمپلنت ايجاد مي شود. اين عوارض موقتي بوده و معمولا طي سه هفته نهايت يك ماه به صورت كامل از بين مي روند.

6.درد بعد از ايمپلنت دندان

به خاطر انجام اين عمل، متخصص ايمپلنت مجبور است كه از دريل يا وسايل ديگر استفاده كند. عروق عصبي و خوني و بافت نرم و حتي بافت استخواني در اين عمل درگير هستند. بنابراين طبيعي است كه لثه ها واكنش نشان ميدهند و ما در مجموع ممكن است درد را تجربه كنيم. بنابراين دليل درد ايمپلنت دندان دستكاري بافت لثه و فك است.

 


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]