خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
دلايل لق شدن و از دست دادن دندان ايمپلنت دندانپزشكي
درباره من
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۱:۴۲

يكي از شايع ترين مشكلاتي كه ايمپلنت دندان مي تواند داشته باشد بحث لق شدن و از دست دادن دندان ايمپلنت مي باشد كه ذهن دارندگان دندان ايمپلنت را به خود مشغول كرده است. در اين مقاله باهم به مرور عوامل لقي و از دست دادن دندان ايمپلنت خواهيم پرداخت.

اساسي ترين دلايل لق شدن و از دست دادن دندان ايمپلنت

·         شل شدن پيچ در پروتزهاي ايمپلنت

يكي از عمده ترين مشكلاتي كه ممكن است براي دندان ايمپلنت شده ايجاد شود شل شدن پيچ Abutment است. اين پيچ در واقع پيچ محافظ  روكش دندان  است. اما جايي براي نگراني در مواجه با اين مشكل وجو ندارد. چرا كه اين پيچ ها به راحتي قابل تهيه بوده و در مواقع لزوم مي توانند دوباره سفت شده و يا در صورت نياز تعويض شوند. اگر شل شدن پيچ Abutment جدي گرفته نشود ممكن است مشكلات حادتر براي بيمار ايجاد كرده و حتي موجب آسيب ديدن روكش ايمپلنت يا شكسته شدن آن شود. 

·         پايين بودن تراكم استخوان فك

يكي از عوامل مهم ديگر در لق شدن و از دست دادن دندان ايمپلنت پايين بودن تراكم استخوان فك است. با توجه به اينكه عمل ايمپلنت ، دندان مصنوعي را بر روي استخوان فك متصل مي كند پس مي توان گفت براي گرفتن نتيجه مطلوب از كاشت ايمپلنت و پيش از جاي گذاري دندان مصنوعي مي بايست كيفيت و تراكم استخوان بيمار به دقت سنجيده شود.

 

 • زاويه نامناسب در هنگام جايگذاري پايه ايمپلنت

 

از ديگر موارد لق شدن و از دست دادن دندان ايمپلنت زاويه نامناسب آن است. چنانچه در هنگام كاشت دندان ايمپلنت زاويه جايگذاري نادرست باشد در اثر جويدن غذا و با توجه به نيرويي كه بر پايه وارد مي شود اين نيرو به مرور سبب شل شدن پيچ ايمپلنت خواهد شد.

پس براي انجام ايمپلنت دندان مراجعه به يك كلينيك دندانپزشكي مناسب و متخصص ايمپلنت ماهر سبب خواهد شد ايمپلنت موفقيت آميز صورت پذيرد. موفقيت آميز بودن اين جراحي در اصل باعث مي شود كه هزينه اي كه صرف اين درمان مي شود از بين نرود و آسيب و لطمه اي به استخوان فك و دندان هاي مجاور فرد وارد نشود


 برخي از اين علائم  شل شدن ايمپلنت دندان عبارتند از :

·          درد ايمپلنت دندان 

·         تحليل رفتن استخوان به صورت محسوس

·         خونريزي هنگام لمس كردن ايمپلنت و يا بافت اطراف آن

·         تغيير رنگ لثه و بافت پيرامون دندان ايمپلنت

 


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]