خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
آيا تعمير و نگهداري استخرهاي بتني آسان مي باشد؟ دندانپزشكي
درباره من
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۰۷:۳۱

استخر بتوني: آيا مرحله پاياني استخر را به ياد داريد؟ تعمير و نگهداري استخر بتني بسيار آسان مي باشد سطح گچي آن بسيار مناسب نمي باشد چون كه محل مناسبي براي رشد و توسعه انواع باكتري و آلودگيها است كه بدترين دشمن شما در هنگام شنا كردن است. در نتيجه بايد در آخر هر هفته سطح استخر خود را با فرچه مخصوص تميز كنند تا عاري از هر گونه باكتري شود. اگر هم سطح آن از سنگريزه تشكيل شده باشد كه سخت تر مي باشد و بسيار مشكل است كه آن را تعمير يا نگهداري كنيد. راجع به مواد اسيدي شستو شو دهنده چيزي شنيده ايد؟ به طور معمول هر 3 الي 5 سال براي استخر هاي بتوني مورد استفاده قرار مي گيرد و به طور كلي سطح استخر بتوني را شست و شو مي دهد و تمام باكتري ها را مي كشد استفاده از اين مواد سطح گچي آن را به حالت اوليه در مي آورد اما اين نكته را در نظر داشته باشيد كه براي استخرهاي وينيلي و فايبرگلاسي مورد استفاده قرار نمي گيرد در ضمن ميزان PH موجود در اين مدل استخرها بالا است كه متقابلا باعث افزايش PH موجود در آب استخر هم مي شود در نتيجه زماني كه از اسيد براي پاكسازي استخر استفاده مي كنيد بعد از آن ميزان PHموجود را چك كنيد تا در حالت نرمال باشد زيرا درصد بالاي PH  در آب استخر موجب عملكرد غيرموثر كلر مي شود و زمينه اي موثر را براي رشد باكتريها ايجاد مي كند. آيا استخرهاي بتوني مناسب نيستند؟ نه همه آنها اما با صرف هزينه براي آنها بسيار بادوام تر مي مانند و بيشتر براي شما كارايي دارند.

استخر وينيلي: به نسبت استخرهاي بتوني بسيار راحت تر و آسان تر تعمير مي شوند در درجه وال به اين دليل كه سطح سخت تري نسبت به استخرهاي بتوني ندارند. اگر هم باكتري و آلودگي در آن ايجاد شود فقط بعضي از جاها در استخر وينيلي دچار آلودگي مي شوند و بيشتر جاهايي كه لايه هاي استخر به هم متصل مي شوند كه مي تواند باكتري در آنجا پنهان باقي بماند همچنين به طور معمول استخرهاي بزرگي هستند و به اين معني مي باشد فضاي بيشتر كار بيشتري را در پي دارد اما به طور كلي نسبت به استخرهاي بتوني آسانتر تعمير و نگهداري مي شوند.

استخر فايبرگلاسي: زماني كه نحوه ي نگهداري و تعمير دو نمونه استخر ديگر را مي خوانيم، متوجه مي شويم كه استخر فايبرگلاس در مقايسه با دو مدل قبلي بسيار راحت تر و آسانتر نگهداري مي شود و نياز كمتري به تعمير دارند با اينكه نگهداري آنها مجاني نيست و مقدار مواد شيميايي آب مانند ديگر استخرها بايد چك شوند همچنين مشكلات حاد ديگري در مورد تجهيزات استخر مي تواند رخ بدهد. استخر فايبرگلاسي پول و زمان كمتري براي مراقبت مي خواهند و دوباره به جنس سطح استخرها باز مي گرديم كه به دليل جنس فوق العاده آن هيچ باكتري و آلودگي در آن رشد نمي كند و به طور كلي ضد باكتري است. كمترين ميزان مواد شيميايي ضدعفوني كننده را مصرف مي كند پس فيلترينگ كمتري نياز دارد و زمان كمتري نيز براي نگهداري احتياج دارند. اين دست است كه احتياجي سابيدن ديوار هاي آن با فرچه نيست همچنين PH موجود در آب افزايش پيدا نمي كند در نتيجه نياز نيست مانند استخر بتوني با ميزان PH موجود در آب درگير شويد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد ساخت تاسيسات استخر هاي شنا هم چنين تعمير و نگهداري آن ها مي توانيد مي توانيد از كارشناسان تام استخر مشاوره بگيريد. 

 


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]