خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
اسپانسر دندانپزشكي
درباره من
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۲۰:۵۵

در نظر داشته باشيد كه زمان درمان ارتودنسي ممكن است خيلي طولاني شود. پس بايد از همان ابتدا اطمينان حاصل كنيد كه شما يا كودكتان با پزشك و همكاران او كه در آينده تا مدت‌ها با آنها سر و كار خواهيد داشت، احساس راحتي داريد. در عين حال توجه كنيد كه نتايج ارتودنسي هر چه كه باشد تا پايان عمر با شما همراه خواهد بود و شما براي هميشه آن متخصصي كه درمان شما را انجام داده است به خاطر خواهيد داشت. پس سعي كنيد حتماً در مورد سوابق كاري او و درمان‌هايي كه در گذشته انجام داده است، اطلاعات كسب كنيد.

 شما مي‌توانيد يك نوبت از مطب متخصص ارتودنسي خوب بگيريد و براي مشاوره و كسب اطلاعات لازم در مورد نحوه كار او به آنجا مراجعه كنيد. در زمان مشاوره، هر سؤالي كه در اين مورد داريد را بدون تعارف بپرسيد. به خاطر داشته باشيد كه شما اصلاً براي همين كار اينجا هستيد و اين حق شما است و براي شما بسيار اهميت دارد كه بدانيد چه روش‌هايي براي ارتودنسي وجود دارد و كدام روش براي درمان مشكلات شما بيشترين كارآيي را خواهد داشت. هر چقدر شما اطلاعات بيشتري در مورد سلامتي دندان‌هاي خود داشته باشيد، مي‌توانيد تصميم‌گيري بهتر و آگاهانه‌تري براي درمان خود انجام دهيد.

بعضي از پرسش‌هاي مهم ديگري كه بايد به دنبال يافتن پاسخ آنها باشيد، عبارت است از:

 چه كسي بر روند درمان شما نظارت خواهد داشت؟ خود متخصص ارتودنسي يا دستياران او؟

 آيا ساعت كاري مطب دندانپزشكي به اندازه كافي طولاني هست كه بتوانيد قبل يا بعد از مدرسه كودكتان يا كار خودتان به مطب مراجعه كنيد؟

 اين مركز دندانپزشكي با كدام بيمه‌ها همكاري دارد و چه شرايط و تسهيلاتي را براي پرداخت هزينه‌هاي درماني در نظر گرفته است؟

 آيا متخصص ارتودنسي برخورد خوب و محترمانه‌اي با شما دارد و به خواست شما احترام مي‌گذارد؟ يا اينكه در آنجا به شما فقط به عنوان يك مشتري عادي نگاه مي‌كنند.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۰۶:۳۱

1.بهترين متخصصين ارتودنسي  كساني هستند كه به آراستگي و زيبايي ظاهري اهميت مي‌دهند. در واقع شغل چنين افرادي آن است كه با اصلاح وضعيت ظاهري و عملكرد دندان‌هاي يك بيمار به او كمك كنند تا احساس زيبايي و جذابيت بيشتري داشته باشد. پس خودشان هم بايد به زيبايي اهميت بدهند و زيبا و آراسته به نظر برسند. داشتن چنين ويژگي باعث مي‌شود كه متخصص ارتودنسي بتواند بهترين روشي كه باعث ايجاد زيباترين لبخند براي شما مي‌شود را تشخيص دهد. به اين ترتيب بيمار مي‌تواند به سطح بالاتري از اعتماد به نفس دست پيدا كند و احساس ناراحتي و خجالت كمتري در موقعيت‌هاي مختلف در اجتماع داشته باشد

2.افرادي كه يك متخصص ارتودنسي با آنها سر و كار دارد، تقريباً بدون استثنا كساني هستند كه در مورد زيبايي ظاهري خود نگراني دارند و از مشكلات دندان‌هاي خود احساس خجالت مي‌كند. اين به آن معناست كه داشتن ويژگي‌هاي شخصيتي مناسب از جمله توانايي درك نگراني‌هاي يك بيمار و حساس بودن نسبت به آنها براي يك متخصص ارتودنسي اهميت بسيار زيادي دارد. در واقع همين خصوصيات اخلاقي است كه باعث مي‌شود بيمار با يك متخصص ارتودنسي احساس راحتي بيشتري داشته باشد.

3.توجه به جزئيات و نكات ريز، يكي ديگر از مشخصات يك متخصص ارتودنسي خوب است. اصولاً متخصصين ارتودنسي با مسائل بسيار دقيق و ظريف مانند ابعاد ابزارهاي ارتودنسي، اندازه‌گيري فاصله بين دندان‌ها، شكل و رنگ بريس‌ها سر و كار دارند. حتي كوچك‌ترين تنظيمات مربوط به دندان‌ها مانند ميزان فشاري كه بر دندان وارد مي‌شود، مي‌تواند تفاوت‌هاي چشمگيري در نتيجه درمان ارتودنسي ايجاد كند و تأثير زيادي بر زيبايي لبخند بيمار و راحتي او در جويدن و صحبت كردن در آينده خواهد داشت.

4.كار كردن به عنوان يك متخصص ارتودنسي نياز به صبر و حوصله خيلي زيادي دارد. زيرا تا وقتي كه كار يك متخصص ارتودنسي به نتيجه برسد و آثار موفق كار خود را ببيند، مدت زيادي طول مي‌كشد. اغلب بيماران معمولاً در طول دوره درمان خود در فواصل زماني منظم به متخصص ارتودنسي مراجعه مي‌كنند تا تنظيمات لازم را به صورت تدريجي بر روي بريس‌هاي آنها انجام دهد. بنابراين متخصص بايد حوصله زيادي داشته باشد تا اين تنظيمات را به گونه‌اي در وضعيت دندان‌ها، فك‌ها و اجزاي صورت انجام دهد كه در پايان دوره درمان، همه چيز خوب و زيبا باشد.

5.بيماران به يك متخصص ارتودنسي نياز دارند كه در مورد آينده و نتايج قابل انتظار از درمان، خوش‌بين باشد، اما در عين حال انتظارات غير واقعي هم در مورد طول دوره درمان و هزينه آن براي بيمار ايجاد نكند. بهترين متخصص ارتودنسي كسي است كه بتواند تضمين كند نتايج خوب ارتودنسي تا آخر عمر براي بيمار ماندگار خواهد بود.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۳۲:۳۶

1. به همه دستگاه ها و روش هاي ارتودنسي وارد باشد

ارتودنسي رشته اي فوق العاده پويا است و همزمان با فناوري هاي جديد پيش ميرود و بهترين متخصص ارتودنسي قطعا بايد پا به پاي اين فناوري ها به روز باشد و علاوه بر تمام درمان ها، دستگاه ها و روش هاي قديمي و جاري، بتواند با جديدترين فناوري ها و متدهاي ارتودنسي كار كند تا دندان هايي صاف و لبخندي جذاب براي مراجعانش به وجود بياورد. مهمترين روش هاي ارتودنسي كه بايد بهترين متخصص ارتودنسي تهران به آن ها مسلط باشد عبارتند از:

 • ارتودنسي ثابت (شامل روش فلزي، سراميكي، سيستم ارتودنسي ديمون، سيستم ارتودنسي لينگوال و ارتودنسي رنگي و ....)
 • ارتودنسي متحرك (شامل فناوري اينويزيلايين با كمك دستگاه هاي سه بعدي، پلاك هاي دنداني، انواع الاينرها، و تراز كننده هاي قابل متحرك)
 • ارتودنسي نامرئي كه مجموعه اي از سيستم هاي ارتودنسي است كه هم مشكلات دندان را حل ميكنند و هم ظاهري زيبا و تقريبا نامرئي دارند.

2. بتواند بدترين و شديدترين مشكلات ارتودنسي را درمان كند

شديدترين مشكلات ارتودنسي معمولا شامل عدم هماهنگي فك ها هستند. به اين مشكلات مال اكلوژن گفته ميشود. چنانچه يك دندانپزشك متخصص بتواند با مهارت و تجربه بالاي خود اين مشكلات را به خوبي و در مدت زمان كمي حل كند ميتواند به نوعي بهترين متخصص ارتودنسي باشد

3. اگر همزمان متخصص و جراح فكر باشد نور علي نور است

اگر سري به انجمن متخصصان ارتودنس ايران زده باشيد متوجه ميشويد كه بهترين متخصص ارتودنس تهران و ساير شهرها علاوه بر اينكه تخصص ارتودنسي دارند متخصص فك و ناهنجاريهاي فك هستند و ميتوانند جراحي فك نيز انجام دهند.

۴. درصد موفقيت درمان هايش و رضايت مراجعانش بالا باشد

اگر يك ارتودنتيست ادعا كرد كه براي مثال بهترين متخصص ارتودنسي تهران است براي اثبات ادعايش تنها كافي است سري به وبسايت و شبكه هاي اجتماعي يا حتي مطبش بزنيد. اگر نمونه كارها شامل عكس هاي قبل و بعدش ستودني بود و بيمارانش نظرات خوبي درباره او داده باشند ميتوانيد ادعايش را قبول كنيد اگر نه حتي نزديك مطبش هم نشويد.

۵. مسئوليت پذير باشد

بارها شده مراجعان به دليل كيفيت بد دستگاه هاي ارتودنسي يا سهل انگاري متخصص و دستياران او، نتيجه درمان با شكست روبرو ميشود يا ايده آل در نمي آيد. حتي متخصص پاسخگو نيست. يك متخصص خوب اولا خودش بهترين تجهيزات را براي بيمارش به كار ميبرد دوما در انتخاب كادر درمان و دستيارانش دقت ميكند. زيرا ميداند مراجعش حق و حقوقي دارد و در نهايت اوست كه مسئول و پاسخگوي درمان صحيح بيمارش است.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۳:۱۸

1. دكتر هادي درويش پور بهترين متخصص ارتودنسي تهران و كرج

اگر يك جستجوي ساده در اينترنت انجام داده باشيد متوجه ميشويد كه دكتر درويش پور از نامدارترين متخصصان ارتودنسي تهران و كرج هستند. ايشان داراي درجه دكتري تخصصي در رشته ارتودنسي و ناهنجاري هاي فك و صورت هستند. (يكي از مهمترين فاكتورهاي انتخاب بهترين متخصص ارتودنسي كه در ادامه به توضيح آن خواهيم پرداخت).

دكتر درويش پور رتبه اول آزمون تخصصي ارتودنسي در كشور بودند و مستقيما توسط وزير بهداشت وقت مورد تقدير قرار گرفتند. براي آسايش حال مراجعان و شهروندان تهراني دكتر درويش پور در سه منطقه تهران و يك منطقه كرج مطب داير كرده اند كه هر چهار مطب از مجهزترين مطب هاي دندانپزشكي كشور هستند.

اطلاعات تماس ايشان را در زير ببينيد

وبسايت دكتر درويش پور:   https://www.drdarvishpour.com/

اينستاگرام دكتر درويشپور:  https://www.instagram.com/dr.darvishpour/

شماره تماس :02188852614

2دكتر عليرضا خديوي 

دكتر خديوي هم از برجسته ترين متخصصان ارتودنسي تهران هستند. با وجود اينكه دكتر سال ها است مشغول خدمت رساني به مراجعان در تهران هستند اما چند سالي است به دليل استقبال مراجعانشان، حسابي نامدار شده اند.

3دكتر اميركاميار خضري

دكتر خضري از جوانترين اما بهترين ارتودنتيست هاي تهران هستند. با وجود سن پاييني كه دارند اما تجربه فوق العاده اي در تهران و حتي كرج دارند.

4كلينيك فوق تخصصي دندانپزشكي و ارتودنسي ايده آل

كلينيك تخصصي ايده آل، بهترين متخصص ارتودنسي در تهران نيست، اما در اين كلينيك جمعي از بهترين متخصصان اين رشته مشغول فعاليت هستند. به عبارتي اين كلينيك بهترين كلينيك تخصصي ارتودنسي در تهران است. اگر ميبخواهيد تمام خدمات دندانپزشكي مخصوصا ارتودنسي را در زير يك سقف تجربه كنيد حتما به اين كلينيك يكبار هم كه شده سر بزنيد.

 


برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۴۳:۲۸

-از آشناها، دوستان، قوم و خويش و كسايي كه مي‌شناسي سوال بپرس 

اغلب افراد براي درمان مشكلات مربوط به ناصاف بودن دندان‌هايشان به مطب متخصصين ارتودنسي مراجه مي‌كنند. احتمالا از آشناها، فاميل و خلاصه اطرافيانتان كسي پيدا مي‌شود كه وقتي لبخند مي‌زند زيبايي لبخندش چشم شما را بگيرد. از چنين شخصي بخواهيد كه آدرس متخصصش كه چنين شاهكاري خلق كرده است را به شما بدهد. و تا مي‌توانيد او را سوال پيچ كنيد كه او كيست؛ مطبش كجاست كارش چطور است؟ هزينه‌هايش چقدر است؟ منصف است؟ قابل اعتماد است؟ كجا درس خوانده و ....

2راه دور نرو از گوگل بپرس

گوگل يك موتور جستجوي بي‌نظير است. براي هرچيزي كه شما جستجو مي‌كنيد. گوگل تقريبا چيزي كه در دنياي وب درباره موضوع مد نظر شما وجود دارد را زير و كرده و در كسري از ثانيه به شما نشان مي‌دهد. براي مثال تنها كافيست كه سرچ كنيد «بهترين متخصص ارتودنسي در كرج». گوگل در كمتر از يك ثانيه اطلاعات تماس، مكان و لوكيشن دقيق مطب، پرسش و پاسخ و سايت مربوط به متخصصان تهراني را در همان ابتداي صفحه اول به نمايش مي‌گذار.

3-از كتابچه‌هاي تبليغاتي مشخصاتشو پيدا كن

همه شهرها و حتي محله‌هاي بزرگ تعدادي شركت تبليغاتي دارند كه اطلاعات مربوط به مشاغل مختلف را گردآوري كرده و خودشان زحمت مي‌كشند دم در شما مي‌آورند. خدا را شكر كه براي هميشه در اين كتابچه‌ها هر يك صفحه درميان چشمتان به يك دندانپزشك و متخصص ارتودنسي مي‌‌خورد. با مقايسه مشخصات و اطلاعات درج شده در آن‌ها بهترين متخصص ارتودنسي شهر و منطقه خودتان را پيدا كنيد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۳۶:۴۰

چرا به ارتودنسي پيشگيري نياز است؟

متخصصان ارتودنسي پيشگيرانه معتقدند شناسايي و رهگيري مشكلات دندان در كودكان در زماني كه كودك هنوز به اندازه كافي رشد نكرده است مي تواند از درمان هاي پر هزينه و تهاجمي تر آينده جلوگيري كند.

مشكلات خاص ممكن است در طول معاينات منظم در مطب آشكار شوند.

يك ارتودنتيست آموزش ديده  مشكلات ظريف رشد فك و دندان در حال ظهور را به خوبي شناسايي كرده و تشخيص مي دهد.

اين در حالي است كه برخي از دندان هاي كودك هنوز نيفتاده اند.

مزيت اين تشخيص زود هنگام اين است كه برخي از مشكلات ممكن است راحت تر اصلاح شوند.

مشكلاتي كه مي توان در سنين پائين از آن پيشگيري كرد 

 • تراكم يا فضاي بيش از حد بين دندان ها
 • دندان هاي جلو زده
 • داشتن دندان اضافي
 • دندان از دست رفته
 • اختلالات فك
 • دندان بيرون زده

چه چيزي باعث اين نوع مشكلات شده اند؟

 • تغذيه نا مناسب
 • تروما
 • مكيدن انگشت شست
 • ژنتيك
 • بهداشت نامناسب
 • و بيماري هاي دهان و دندان
 • همه مي توانند علت شروع مشكلات زودرس ارتودنسي باشند.

مزاياي مداخله زود هنگام ارتودنسي پيشگيري چيست؟

مداخله زود هنگام و درمان در اوايل هفت سالگي ممكن است از توسعه شرايط جدي و پيچيده جلوگيري كند. گزينه هاي درماني در دسترس ساده تر هستند ،  وقت كمتري مي گيرند و هزينه آنها بسيار كمتر از هزينه ارتودنسي در بزرگسالي است.

زماني كه پس از بررسي دقيق از دندان هاي  فرزند شما شاخص هاي روشن مداخله زود هنگام ارتودنسي ضرورت پيدا كرد يك متخصص ارتودنسي خوب  به راحتي مي تواند مشكل خاص فرزند شما را حل كند.

تشخيص زود رس و درمان بيماري هاي ارتودنسي چه مزايايي دارد؟

 • جلوگيري از خطر تروما و دندان هاي بيرون زده
 • بهبود بهداشت دهان و دندان و يادگيري عادات درست بهداشتي
 • بالا بردن اعتماد به نفس كودكمان در نزد همسالان خودش و بهبودظاهر
 • راهنمايي دندان هاي دائمي براي نشستن در موقعيت مناسب خود
 • ايجاد فضاي كافي جهت رويش دندانهاي دائمي
 • جلوگيري از به وجود آمدن مسائل ازدحام و يا فاصله دنداني
 • استفاده از هدگير به منظور ايجاد فضاي بيشتر براي رويش دندان هاي دائمي
 • هدايت و كنترل عرض قوس هاي دنداني بالا و پايين
 • برطرف كردن ناهنجاري گفتاري يا بلع
 • كاهش احتمال شكستگي دندان هاي بيرون زده
 • پي گيري رشد  فك به وسيله كامپيوتر

برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۲۳:۵۶

تاريخچه ارتودنسي به هزار سال پيش برمي گردد و از مصر باستان بوده است.

شايد شما تصور كنيد كه ارتودنسي مدرن ترين بخش دندانپزشكي است.

اما تحقيقاتي كه امروزه توسط محققين  صورت گرفته نشان مي دهد كه تاريخچه توجه به لبخند زيبا از مصر باستان بوده است.

اين توجه باعث شده كه دستگاه هاي مختلف و تكنيك هاي گوناگون ارتودنسي دندان به تدريج توسعه پيدا كند تا به پيشرفت پيچيده كنوني برسد.

تاريخچه ارتودنسي در مصر باستان 

با توجه به دندان هاي كشيده شده كه از بقاياي انساني به دست آورده اند معلوم شده كه كشيدن دندان از حدود 50000 وجود داشته است.

همچنين در دهان و در اطراف بسياري از موميايي هاي مصر باستان باند هاي فلزي ديده  شده است.

باستان شناسان معتقدند كه كار اين نوارهاي فلزي وارد آوردن فشار و نيرو براي به حركت در آوردن دندان است.

تاريخچه ارتودنسي در يونان باستان

يونانيان باستان ، اتروسن ها و رومي ها نيز از درمان ارتودنسي بهره مند بودند.

يك پزشك يوناني در 400 سال قبل از ميلاد نوشته اي در باره اصلاح بي نظمي دندان دارد.

نويسنده رومي به نام سلسوس نيز نوشته اي در باره دندان هاي در حال رويش دارد.

وي در اين نوشته به نوجوانان توصيه مي كند كه دندان هاي كج در حال رويش خود را با فشار مرتب انگشت صاف كنيد.

يك نويسنده رومي ديگر به نام پليني ايده اي دارد كه توصيه مي كند دندان هاي بلند خود را نگذاريد بيشتر از آن رشد كند.

تاريخچه ارتودنسي در ايالات متحده

در قرن نوزدهم مشاركت قابل توجه اي در پيشرفت ارتودنسي در ايالات متحده آغاز شد.

در سال 1822 دستگاهي اختراع شد كه از بيرون دهان به فك فشار مي آورد ، تا بيرون زدگي فك را اصلاح كند.

اين دستگاه ارتودنسي متحرك نوعي بريس ارتودنسي خارجي بود كه از بالا به سر و از پايين به گردن متصل مي شد.

تاريخچه ارتودنسي در قرن بيست و يكم

در قرن بيست و يكم « ادوارد هارتلي « را پدر خوانده ارتودنسي مدرن نام گذاشته اند.

او مردي است با طيف وسيعي از دستاوردهايي كه امروزه نقش مهمي در دستگاه هاي ارتودنسي دارند.

او خواص واقعي ملكلوكسيون يا ناهماهنگي را شناسايي كرد.

همچنين در سال 1880 توانست با مجموعه اي از تجهيزات ارتودنسي كه به طور فزاينده اي موثر عمل مي كنند ، كمك قابل توجه اي در پيشرفت اين علم داشته باشد


برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۱۴:۳۴

بريس هاي لينگوال يا ارتودنسي زبانه  يك انتخاب بي نظير براي افراد بزرگسال است.

اين افراد كساني هستند كه درمان آنها تنها بايد به وسيله ارتودنسي ثابت صورت بگيرد.

از طرفي به دليل موقعيت هاي شغلي يا ساير موارد نمي خواهند بريس هاي آنها را ديگران ببينند.

از اينرو بزرگترين مزيت بريس هاي پشت دنداني پنهان بودن آنها است.

باند ها نيز در اين نوع بريس در ظاهر ديده نمي شوند.

به همين دليل افرادي كه از اين نوع ارتودنسي استفاده مي كنند هنگامي كه در عكس لبخند مي زنند هيچ كس متوجه بريس آنها در دهان نمي شود.

ارتودنسي لينگوال محبوب جواناني كه رويداد مهمي در پيش دارند 

بريس پشت دنداني مي تواند در برخي از موارد  مشكل جوانان را حل كند.

مشكلاتي مانند رويداد هاي مهمي چون جشن فارغ التحصيلي يا مراسم رسمي مهمي مانند جشن عروسي كه جوانان در پيش رو دارند.

با استفاده از اين ارتودنسي ديگر نيازي نيست كه آنها مراسم خود را تا پايان درمان به عقب بيندازند.

زيرا بزرگترين مزيت اين ارتودنسي پنهان بودن آن است.

آيا بريس پشت دنداني هم معايبي دارد؟

بله ، اين مدل از ارتودنسي هم داراي معايبي است كه بهتر است قبل از انتخاب آن با همه جوانب آن آشنايي داشته باشيم.

بريس ها پشت دنداني هميشه پنهان نيستند

اگر چه اين نوع بريس به خاطر پنهان بودنش شهرت پيدا كرده است اما هميشه هم پنهان نيست.

برخي از بيماران نياز به پوشيدن نوارهاي لاستيكي يا كش هاي ارتودنسي دارند.

اين كش ها در رديف هاي بالا و پايين لبه هاي زبانه هستند و مي توانند قابل مشاهده باشند.

البته مي توان آنها را قبل از خوردن و نوشيدن يا هنگام عكس گرفتن بيرون آورد و سپس جايگزين كرد.

مدت درمان در بريس هاي پشت دنداني طولاني تر است

مزاياي بريس پشت دنداني

 • تقريبا نامرئي است
 • شانس گرفتن لكه در جلوي دندان كمتر است
 • طيف گسترده اي از مسائل ارتودنسي درمان مي شود
 • سفارشي و به تناسب دندان هاي شما ساخته مي شود
 • انتخاب خوبي براي سلبريتي ها و برخي از نوازندگان فلوت ، ساكسيفون ، كلارينت و ساير سازهاي بادي است

مضرات بريس پشت دنداني

 • طولاني تر از ساير ارتودنسي ها به نتيجه مي رسد
 • در ابتدا تداخلاتي در گفتار بوجود مي آورد
 • هزينه بالاتري دارد
 • تميز كردن آن دشوار است

برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۰۶:۵۰

اكثر كساني كه تصميم دارند دندان هاي خود را ارتودنسي كنند مي خواهند بدانند كه انواع ارتودنسي دندان چيست.

كدام يك از آنها مناسب دندان هايشان است.

جواب اين سوال را هر متخصص ارتودنسي پس از بررسي مشكلات دنداني شما و با استفاده از كامپيوتر در اولين جلسه ويزيت به شما خواهد گفت

انواع مختلف ارتودنسي كدامند؟

انواع مختلف ارتودنسي به دو دسته اصلي ثابت و متحرك تقسيم مي شوند.

يك ارتودنتيست پس از معاينه و بررسي مشكل خاص دندان هايتان به  شما مي گويد كه كداميك از انواع ارتودنسي برايتان مناسب است.

درمان ارتودنسي ثابت با براكت هاي سنتي

اين براكت ها از ابتدا تا كنون پيشرفت زيادي كرده اند.

در حال حاضر در وزن و ساختار سبك تر از آنها استفاده مي شوند.

آنها از جنس استنلس استيل درجه بالا ساخته شده اند.

با فشاري كه اين براكت ها به دندان ها وارد مي آورند باعث مي شوند كه آنها به آرامي در موقعيت صحيح قرار بگيرند.

براكت هاي سراميكي

براكت هاي سراميكي نيز از نوع براكت هاي سنتي هستند .

اما جنس آنها از مواد سراميك روشن و شفاف ساخته شده است.

اين نوع ارتودنسي بيشتر مورد استقبال بزرگسالاني قرار مي گيرد كه نياز به درمان ارتودنسي دارند.

ارتودنسي ديمون

ارتودنسي ديمون در حال حاضر با موج محبوبيت خاصي از طرف ارتودنتيست ها روبرو شده است.

در ارتودنسي ديمون شما نياز كمتري به ويزيت ارتودنتيست خود داريد.

زيرا تنظيمات در اين نوع ارتودنسي به طور خود كار صورت مي گيرد

ارتودنسي روشن و متحرك

اين نوع ارتودنسي تشكيل شده است از يك طيف وسيعي از پلاستيك شفاف كه براي نگه داري دندان هاي شما برايتان اختصاصي ساخته مي شود.

شما مي توانيد از ارتودنسي متحرك و شفاف براي اصلاح فرم و موقعيت دندان هايتان به جاي ارتودنسي ثابت استفاده كنيد .

محبوبيت ارتودنسي متحرك و شفاف زماني در نزد شما بيشتر مي شود كه بدانيد آنها قابل جابجايي براي غذا خوردن و تميز كردن نيز هستند.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :رعنا
تاريخ: ۲۹ دى ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۲۹:۵۴

با ارتودنسي اينويزيلاين همه چيز آسونه

برخلاف ارتودنسي كودكان كه خود كودك، والدين و متخصص ارتودنسي كلي به زحمت و دردسر مي افتند تا درمان تمام شوند، در ارتودنسي نامرئي با Invisalign دردسرها خيلي خيلي كم هستد طوري كه همه چيز براي شما آسان پيش ميرود. تنها كافي است كه به يك متخصص ارتودنسي مراجعه كنيد و از او بخواهيد دندان هاي شما را به صورت رايگان ارزيابي كند و يك برنامه براي درمان ارتودنسي با اينويزيلاين براي شما در نظر بگيرد.

2كسي نميتونه دستگاه ارتودنسي شما رو ببينيه! اگر هم ديد ميذاره پاي باكلاس بودنت!

دستگاه هاي اين-ويزيلاين برخلاف بريس هاي فلزي كه از 10 متري هم قابل مشاهده هستند چندان در چشم نيستند. مگر اينكه شخصي خيلي به شما نزديك شود تا بتواند آن ها را ببيند. بنابراين اگر دوست نداريد كسي بفهمد شما تحت درمان ارتودنسي هستيد اصلا نگران نباشيد زيرا كسي دستگاه شما را نمي بيند. تازه به قول يكي از دوستان دانشجو كه طي پروسه درماني اينويزيلاين گذاشته بود، همه ميگويند چه درمان باكلاسي!

3با اينويزيلاين نهايتا تا 4 ترم مشكل دندونات حل ميشه

يكي ديگر از مزاياي اينويزيلاين‌ها اين است كه بسته به مشكلي كه با دندانهايتان داريد ممكن است كمتر از آنچه كه فكرش را ميكنيد طرح لبخندتان اصلاح شود. اين دستگاه ها براي مقابله با مشكلات ارتودنسي از خفيف تا شديد ساخته شده اند

4با يك طرح لبخند عالي و پرفكت فارغ التحصيل ميشي!

بودن در دانشگاه از هر لحاظ يكي از بهترين دوره هاي زندگي همه ما انسان ها است. شما وقت زيادي داريد كه هم به درس و تحصيل خود برسيد و هم كارهاي ديگري مثل حضور در انجمن هاي دانشجويي،  مسابقات ورزشي، شركت در كلاس هاي راهنمايي و رانندگي و …. را انجام دهيد. اگر ميخواهيد در بهترين حالت ممكن فارغ التحصيل شويد، در كنار ساير برنامه هاي خود، بياييد بين اين همه تفريح يك جاي خالي هم براي درمان ارتودنسي نامرئي با اينويزيلاين اختصاص بدهيد.

5.هزينه ارتودنسي نامرئي اينويزيلاين كم است

ميدانيم كه زندگي دانشجويي هزينه ها و خرج و مخارج خودش را دارد و شايد خيلي از دانشجوها نتوانند هزينه هاي درمان هايي مثل ارتودنسي سراميكي يا ارتودنسي با بريس معمولي را پرداخت كنند. اما نگران نباشيد چون ارتودنسي اينويزيلاين هزينه هاي كمتري دارد و مناسب دانشجوها است.

 

اگر دانشجو هستيد و فكر ميكنيد دندان هاي شما ناصاف و كج است با يك متخصص ارتودنسي خوب صحبت كنيد تا ببينيد مشكل دندان هاي شما چقدر شديد است و كدام يك از گزينه هاي بالا براي شما مناسب است. براي مثال اگر در تهران درس ميخوانيد ميتوانيد با دكتر درويش پور يكي از 10 تا بهترين متخصص ارتودنسي در تهران مشورت كنيد و تا قبل از فارغ التحصيلي صاحب يك لبخند بينظير شويد.


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]